استقلال و آزادی

سیاسی- فرهنگی-اجتماعی-تاریخی- بهداشتی -پزشکی- معلومات عمومی

مهماتا گاندی از راهپیمایی نمک تا تبدیل شدن به یک چهره ماندگار

فلسفه گاندی بر سه اصل استوار است: عدم خشونت (آهیسما)، جنگ برای حقیقت (ساتیاگهارا) و آزادی فردی و سیاسی (اسواراج). در جنگ برای صلح او آموزه های بودا و حضرت محمد را دنبال کرد. گاندی همچنان باور داشت که ایمان واقعی می تواند مردم را با دین های مختلف متحد بسازد. او گفته بود: "من می توانم ببینم که در میان مرگ، زندگی باقی است. در میان بی ایمانی، ایمان باقی است. در میان تاریکی، نور باقی است. از این رو، می گویم که خداوند زندگی، حقیقت و نور می باشد. او عشق است. او والاترین چیزهاست".
 
مهاتما 
گاندی رهبر انقلاب های مسالمت آمیز خوانده می شود

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم مهر 1390ساعت 9:11  توسط سید اکرام الدین " طاهری"   | 

دروغ پردازی شاخدار معصوم ستانکزی در مورد شهادت استاد ربانی قهرمان صلح


"معصوم استانگزی" که گفته می‎شود، در ملاقات "عصمت الله" عامل انتحاری با رئیس شورای عالی صلح نقش داشته است، جزئیات تازه‎ای از این حادثه در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد.

به گزارش  خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، معصوم استانگزی، رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح که در این حادثه زخمی شده است، در اظهارات اخیر خود گفت: قبل از این که فرد انتحاری وارد منزل ربانی شود از محافظان منزل ربانی خواستم که به میهمانان بعد از بازرسی کامل بدنی اجازه ورود دهند.

استانگزی ادامه داد: همچنین از محافظان مرحوم ربانی خواستم تا "رحمت الله واحدیار" از اعضای شورای عالی صلح  را نیز بازرسی بدنی کنند.

وی تصریح کرد: با همه تدابیر در نظر گرفته شده، عامل انتحاری موفق شد به رئیس شورای عالی صلح حمله کند.

استانگزی در رابطه با جزئیات این حمله گفت: قبل از ورود میهمانان من با استاد ربانی روی یک صندلی نشسته بودیم و کاغذها را  بررسی می‌کردیم، در همین لحظه چیزی به ذهنم رسید از روی صندلی بلند شدم و به سمت درب خروجی حرکت کردم، محافظین من و استاد بیرون نشسته بودند.

وی در ادامه افزود: به محافظان گفتم، این افراد هر کسی که باشند، باید درست بازرسی شوند، من این حرف‌ها را در حضور "حاجی نظیر" و تعداد دیگری از محافظان استاد که در آن‎جا حضور داشتند به آن‌ها زدم.

استانکزی خاطر نشان کرد: 20 دقیقه بعد میهمانان آمدند، درب باز شد و اول عامل انتحاری وارد اتاق شد، بعد از او واحدیار وارد منزل شد، ربانی با مهربانی از جای خود برخاست و آغوش خود را برای فرد حمله کننده باز کرد.

در این لحظه واحدیار به طرف من آمد و با من احوال پرسی کرد، بعد از احوال پرسی، واحدیار به طرف درب رفت، من و استاد کنار هم ایستاده بودیم، در همین لحظه بود که انفجار صورت گرفت، من بیهوش شدم و زمانی هم که به هوش آمدم در بیمارستان بودم.

برهان الدین ربانی، رئیس شورای عالی صلح 3 شنبه هفته گذشته، در یک حمله انتحاری در منزلش کشته شد.
+ نوشته شده در  پنجشنبه هفتم مهر 1390ساعت 15:21  توسط سید اکرام الدین " طاهری"   | 

مراسم فاتحه رهبر جهاد و مقاومت و قهرمان صلح شهید استاد برهان الدین ربانی در هالند!

 

سفارت جمهوری اسلامی  افغانستان مقیم هالند:

هموطنان مسلمان ،صلحدوست و آزادۀ افغانستان مقیم اروپا سلام.

طوریکه آکاهی دارید، پروفیسور استاد بر هان الدین ربانی رهبر جهاد ومقاومت، رئیس جمهور پیشین ورئیس شورائی عالی صلح افغانستان هفته گذشته توسط دشمنان صلح وآزادی میهن ما به شهادت رسید.  إنا لله وإنا إلیه راجعون. 

http://files.afghanpaper.com/pics/201010/201010091650382949.jpg

سفارت جمهوری اسلامی افغانستان مقیم هالند با اشتراک وهم آهنگی نهاد های فرهنگی، اجتماعی و سائر افغانهای مقیم کشور شاهی هالند محفل ترحیم بمنظور اتحاف دعا به روح پاک شهید صلح ، شخصیت  ملی ودانشمند گرانمایه جهان اسلام را  روز یکشنبه دوم اکتوبر  از ساعت 12 تا 2 بعد از ظهردر سالون  ( وی آی پی اونگ) شهر بیفرویک هالند بر گزار مینمایند.حضور همه  هم میهنان مقیم اروپا درین  محفل پرفیض وبرکت باعث رضای خداوند ج وتسلیت خاطر وارثین شهید راه  صلح وسائر شهدای راه عزت وازادی افغانستان خواهد شد.

زمان: روز یکشنبه دوم اکتوبر 2011 از ساعت 12 الی 2 بعد از ظهر.

Adress:

VIP  LOUNGE

INDUSTRIWEG  23

 1948 PA  BEVERWIJK.

تلیفون تماس : 0647020157

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفتم مهر 1390ساعت 9:43  توسط سید اکرام الدین " طاهری"   | 

راهپیمایان بدخشانی، بیرق پاکستان را آتش زدند

براي سومين روز متوالي باشنده گان ولايت بدخشان در شهر فيض آباد مركز ولايت بدخشان تظاهرات كردند.
مظاهره کننده گان كه امروز تعداد شان از مرز چند هزار نفر بالا رفته بود، راهپيمايي خود را از شهر نو آغاز كردند و در چوك شهر كهنه فيض آباد به پايان رساندند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه دوم مهر 1390ساعت 13:42  توسط سید اکرام الدین " طاهری"   |